Americká hypotéka

RadyPůjčky26. března 2012

Americká hypotéka je řešení pro všechny, kteří hledají hypoteční úvěr a nechtějí udávat účel půjčky. Záleží pak jen na vás, zda peníze vyčerpáte na nákup nemovitosti, pozemku nebo třeba rekonstrukci. Americkou hypotékou je tedy neúčelový úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti.

Hlavní výhodou americké hypotéky je především výhodnější úroková sazba, než bývá u běžného spotřebitelského úvěru. To vede k výhodnějším měsíčním splátkám, které je možné navíc rozvrhnout na období až 20 let. Nemovitost s americkou hypotékou je navíc umožněno kdykoliv prodat.

Maximální výše poskytnutého hypotečního úvěru není ve většině případů omezena. Výše této částky vychází ze zástavní hodnoty nemovitosti, která je stanovena smluvním odhadcem dané banky. Americká hypotéka bývá poskytována do výše až 75 procent stanovené zástavní hodnoty. Americkou hypotéku je možné sjednat již na částku 100 000 Kč.


Ke každé americké hypotéce přísluší doba splatnosti, která se stanovuje nejčastěji na 5 – 20 let. V dnešní době je ale možné sjednat dobu splatnosti již od jednoho roku. Všeobecně platí, že čím kratší je délka splatnosti, tím je nižší úroková sazba. Delší dobou splatnosti je naopak možné dosáhnout nízkých měsíčních splátek. Pokud délka splatnosti nepřesáhne 70 let věku žadatele, je možné využít maximální doby splatnosti.

Nízké úrokové sazby dosáhneme tak, že si pořídíme hypoteční úvěr s kratší dobou splatnosti. Úrokovou sazbou rozumíme odměnu bance, která nám americkou hypotéku poskytla. Pro hypotéky bývá uváděna roční úroková sazba, která vychází z latinského per annum, zkráceně p.a.

Porovnávejte nabídky

Pokud uvažujete o pořízení americké hypotéky, vyplatí se kontaktovat více bank a nabídky hypotečních úvěrů porovnat. První nabídka zpravidla není nejvýhodnější. Úrokové sazby se zpravidla liší a porovnáním všech parametrů Amerických hypoték můžete ušetřit často velmi vysoké částky.