Kde můžete najít brigády?

RadyČlánky5. dubna 2012

Oblíbené brigády nejsou jen pro studenty, ale i pro maminky na mateřské nebo jako přivýdělek pro pracující. Brigádu můžete nalézt v obchodě, ve fastfoodu, na stavbě, na chmelu, v kavárně, továrně, kanceláři, na ulici,… Stačí jen hledat a nespoléhat se na to, že ono se něco najde. Nic se samo nenajde, musíte hledat vy. Také nezapomeňte hledat v předstihu, protože začít při hledání letní brigády v červnu je velmi pozdě. Sledujte nabídky pracovních agentur, výlohy obchodů a stránek firem. Nezapomeňte, kdo chce pracovat, práci najde.

Dále je nutné zmínit, že brigáda je často uzavřena na dohodu o provedení činnosti nebo na dohodu o provedení práce.

Brigády v obchodech

Pokud hledáte brigádu v obchodě (supermarketu nebo hypermarketu), tak není nic jednoduššího než se zajít zeptat na informace. Na informacích vám buď řeknou, že brigádníky jim zajišťuje personální agentura (zeptejte se na její název), nebo že se o ně stará jejich personalista (vyžádejte si na něj kontakt nebo se zapište do knihy zájemců o brigádu). Také se může stát, že zrovna budou hledat zájemce o inventuru. Jedná se o krátkodobou brigádu, která většinou trvá dvě noci. Důležité je se zeptat, protože za to nic nedáte, můžete akorát získat.

V případě, že hledáte brigády v obchodě s módou, tak se také zeptejte. Tam není potřeba tolik pracovníků jako je to v případě velkých obchodů. Ale i tak se tam někdy hledají brigádníky. Také pravidelně sledujte oficiální stránky obchodu, kam byste chtěli jít pracovat, hlavně hledejte sekci se zaměstnáním.

Brigády ve fastfoodech

Chcete brigádu ve fastfoodu? Největší fastfoody u nás pravidelně nabírají nové brigádníky a to nejen na prázdniny, ale i po celý rok. Sledujte stránky firmy nebo se zeptejte obsluhy, zda neví. Ovšem lepší je sledovat webové stránky a případně vyplnit formulář uchazeče o brigádu či práci. Až budou potřebovat, tak se vám můžou ozvat.

Chmelová brigáda, sběr ovoce a zeleniny

Každoročně je nutné sbírat ovoce, zeleninu a chmel. Právě na tyto práce jsou potřební brigádníci. Práce trvá od několika dnů až po několik týdnů. Často je zajištěné ubytování se stravou a dopravou. Tuto brigádu je nutné zajistit několik měsíců před začátkem sběru.

Brigáda na ulici

Určitě i vy na ulicích potkáváte mladší i starší dealery nebo prodejce na ulici, kteří nabízejí od změny operátora, pojišťovny až po vybírání peněz na sbírku či různé prodejce parfémů. Často i v těchto případech jde o brigádníky. Sledujte nabídky pracovník agentur nebo pracovních portálů, kde naleznete právě takové brigády.

Práce doma

Pokud hledáte práci doma, tak buďte velmi pozorní. Často se objevují podvodné nabídky na práci z domu (přepisování textů, kompletaci výrobků, super výhodnou práci, se zaručeným výdělkem x desítek tisíc měsíčně), ale předtím po vás chtějí, abyste zaslali poštou nějaký poplatek za další informace nebo za zprostředkování. Na tyto nabídky si dávejte pozor, protože nedostanete ani práci a ani peníze zpět. Pokud vám něco napíšou, tak to bude něco ve smyslu, abyste lákali lidi stejným způsobem a vytáhli z nich peníze.
Pokud máte pochybnosti prohledejte internet se jménem dotyčného se slovy podvod nebo zkušenosti a určitě na něj něco najdete. Nikdy neposílejte peníze za zprostředkování práce. Bude to pravděpodobně podvod.
Také si dávejte pozor na různé nabízení produktů (kosmetika, parfémy, šperky,…), budete si muset nejprve koupit počáteční ukázkovou sadu a pak tyto produkty nabízet lidem.

Práce na doma bez podvodu

Práce na doma bez podvodu existuje, ale pravděpodobně se s vámi nikdo nepodělí o bližší informace. Každý si je bude střežit a vám nic neřekne. Jedná se většinou o psaní článků (ne přepisování), tvorbu webů,…

Další práce nejen na doma může být solidní prodej kosmetiky, roznášení letáků, hlídání dětí, vyrábění bižuterie, úklid v domácnostech, pojišťovací agent,…

Podívejte se na portály s nabídkami práce a brigády:
Jobs.cz
SPráce.cz
Prace.cz