Konsolidace půjček

PůjčkyČlánky5. prosince 2011

Nejhorší pro každého je, pokud má několik úvěrů, kreditních kart, kontokorentů... Musíte je splácet, občas můžete zapomenout něco zaplatit a až se do všech těch půjček zamotáte. Jediným řešením je konsolidace úvěrů. To znamená všechny půjčky a úvěry se sjednotí do jednoho.

Konsolidace půjček je výhodná. Přestanete se ztrácet v mnoha produktech, nebudete platit zbytečné poplatky za poskytnutí půjčky, za vedení úvěru... a hlavně budete mít přehled.
Na jednu stranu budete platit menší částku, ale na druhou stranu budete splácet delší dobu a tak vše trošku přeplatíte. Konsolidovat se však nemohou hypotéky a úvěry od stavebních spořitelen, protože se ručí nemovitostí. Konsolidace půjček jsou poslední dobou velmi oblíbené, proto jejich nabídku rozšiřují banky a různé finanční společnosti.


Některé firmy konsolidují všechny úvěry, jiné mají různé výjimky.
Pokud se rozhodnete konsolidovat půjčky a úvěry, zjistěte si nejprve nabídky bank a finančních společností, přečtěte si podmínky a vše si propočítejte. Vezměte si čas na rozmyšlenou a opět si všechno propočítejte. Dívejte se na roční úrokovou sazbu, RPSN, výši měsíční splátky a splatnost. Neskákejte po první nabídce, která může být často nevýhodná.

Co potřebujete ke konsolidaci

Připravte si dva doklady totožnosti, potvrzení o výši příjmu, kopii výpisu z bankovních účtů a informace o úvěrech, které se chystáte konsolidovat. Je nutné také doložit řádnou úhradu několika posledních splátek úvěrů, které chcete konsolidovat. S tímto se dostavte tam, kde byste si chtěli nechat konsolidaci půjček.