Nejlevnější hypotéka na trhu

PůjčkyČlánky2. února 2015

Platit za cizí byt v pronájmu nebo platit si raději za vlastní (i kdyby to byla jen hypotéka) - to je otázka, kterou řeší mnoho lidí. Pro někoho je výhodnější být v pronájmu a pro někoho zase vzít si hypotéku na byt nebo dům s vidinou, že, až ji splatí, bude jejich. V dnešní době jsou úrokové sazby na velmi nízké úrovni, tak proč toho nevyužít? Vyberte si i vy tu nejvýhodnější hypotéku, díky které si můžete konečně splnit sen a mít vlastní nemovitost.

Banky se mohou přetrhnout se svými nabídkami a nabízejí různé hypoteční úvěry. Každá má jiné podmínky, pravidla, úroky atd. Nabízí nejvýhodnější produkt, aby zrovna ta jejich byla nejlepší hypotéka na trhu. Ovšem nízký úrok není všechno, k tomu se nabalí pojištění proti neschopnosti splácet, životní pojištění, povinný účet u banky, kreditní karta atd. To všechno je nutné brát v potaz při rozhodování, kde si vezmete úvěr na bydlení.


Většina lidí se ale orientuje podle výše úroku, který nemusí být směrodatný. Právě různé přídatné služby jej snižují, ale ve výsledku splátku zvyšují (musíte platit i ty další služby). Stejně tak jej sníží kratší doba fixace, délka nebo výše LTV. Pokud je někdo dlouhodobým klientem banky, kde se bude vyřizovat hypotéka, také může dostat plus bod v podobě nižšího úroku. Záleží vždy na bance, co nabídne nebo co finanční poradce vyjedná.

Nejlevnější hypotéky a aktuální úroky

BankaÚrok od
UniCredit Bank1,69 %
Fio banka1,79 %
mBank1,84 %
Česká spořitelna1,85 %
Equa bank2,09 %
Hypoteční banka2,09 %
ČSOB2,09 %
Era2,09 %
GE Money Bank2,19 %
Sberbank2,26 %
Komerční banka2,29 %
Expobank2,39 %
Raiffeisenbank2,49 %

Zdroj - nabídka jednotlivých bank (1.2.2015)

Momentálně nejlevnější hypotéku na trhu nabízí UniCredit Bank s úrokem od 1,69 %.

Jak lze z tabulky vyčíst, tak sazby začínají na velmi pěkných číslech a navíc hypotéka může být ještě levnější, když dostanete slevu na úroky. Avšak mějte na paměti, že nejlevnější hypotéka nezaručuje to, že na ni dosáhnete. Posuzuje se příjem, výdaje a celkově bonita klienta. Některé banky mají při posuzování vyšší nároky než jiné, proto je vhodné se u vybraných obecně zeptat, hledat zkušenosti a pak o ni požádat.

Jestli na hypotéku dosáhnete, vám může napovědět kalkulačka. Přesně vám to ale řeknou pouze v bance.