Půjčka bez doložení příjmu

PůjčkyČlánky9. února 2012

Zbytečné papírování a byrokracii nemá rád nikdo – ani zaměstnanci bank, a už vůbec ne jejich klienti. Banky proto udělaly dobrý krok dopředu a snaží se vyřízení půjčky (ať už hypotéky nebo jiného úvěru) maximálně zjednodušit. Jednou z velkých inovací poslední doby jsou půjčky bez doložení příjmů.

Jak už to bývá zvykem, jednou věcí je reklamní titulek, druhou věcí realita. Banky se pochopitelně potřebují nějakým způsobem chránit a nemůžou poskytovat půjčky „na dobré slovo“. I v tomto případě tedy vše není úplně růžové a příjem je samozřejmě třeba nějakým způsobem doložit, ale mnohdy tak jednoduše, že se jedná o minutovou záležitost. Půjčka bez doložení příjmu patří k velmi oblíbeným.

Žádost o půjčku ve vaší bance

Některým bankovním institucím třeba stačí, abyste si k nim tři měsíce nechávali posílat výplatu. Pokud tedy budete žádat o půjčku u banky, u které již máte vedený osobní účet, s největší pravděpodobností máte vyhráno a nic dokazovat nemusíte – banka si může sama ověřit, že vám peníze chodí.


Půjčka v cizí bance

Jestliže si mzdu necháváte posílat na účet jiné banky, než u které žádáte o půjčku, je situace malinko složitější, ale stále se nejedná o nic neřešitelného. Obvykle bohatě stačí donést několik posledních výpisů z účtu, které si lze prostě vytisknout doma z internet bankingu. Někdy může banka chtít vidět také doklad o tom, že platíte běžné výdaje v domácnosti – tedy třeba účty za telefon.

V případě, že vlastníte třeba rodinný dům nebo pozemek, stačí prostě přinést potvrzení o vašem majetku. Pokud jej nemáte, stačí zajít na poštu s CzechPointem, kde vám za drobný poplatek vytisknou ověřený výpis z katastru nemovitostí.

Bez potvrzení od zaměstnavatele se tedy lze velmi často obejít a v řadě případů nemusíte příjem dokládat skoro nijak. Banky, které stále trvají na dokazování příjmů standardním způsobem, jsou tak v současné době krajně pochybné a jsou na místě obavy, zda nejsou na pokraji krachu a nemají proto přehnaný strach půjčku dát.